| | | |

www.birebir.com

7/24 Kesintisiz
Alışveriş
Mağazamıza Hoş Geldiniz
Sağlık Ürünleri
Kişisel Bakım
Kozmetik
Yeni Ürünler
Hediyeli Ürünler
İndirimli Ürünler
  Braun BP1600
  Isımat Ayak Isıtcısı
  Remington S2002 Tut
  Babyliss 1600W Saç
  Babyliss 7001 Pilli
  GlucoMax TD3215
  Philips Coolskin
  Omron R7 Bilek Tipi
  Babyliss 2020CE Fun
  Omron 705CP-II Tam
Mağaza Yönetmeni
Mustafa BARAN'a
Mesaj Gönder
PC Mouse ve
Fiyatı : 45,00 + KDV
Para kontrol kalemi
Fiyatı : 10,00 + KDV
BİREBİR DÖVİZ
 
 
   
XFT-320 TENS ve Akupunktur Cihazı
Ürün Kodu : 11-0000000961
Kdv Hariç : 95,00 YTL  
Kdv Dahil : 102,60 YTL
Havale ile : 97,47 YTL
Taksit Seçenekleri
Ürün Özellikleri
T.E.N.S’in etkin şekilde kullanılabileceği ağrı türleri aşağıda belirtilmiştir:· Artirit· Osteoartirit· Servikal spondiloz· Alt sırt ağrısı· Fibrosit / Miyofasyal ağrı sendromları· Akut burkulmalar / zorlanmalar, Spor sakatlıkları· Tendinit / bursit· Carpal Tunnel sendrom· Radikülopati· Perifer sinir rahatsızlıkları· Hayali uzuv ağrısı· Ameliyat sonrası ağrı· Omurilik rahatsızlıkları· Ölümcül hastaların ağrıları· Doğum sancıları TXFT-320 TENS Cihazının ÖzellikleriXFT-320 ürünü evde, işyerinde ve seyahhate dinlendirici ve rahatlatıcı masaj yapmak için özel olarak tasarlanmıştır.Masaj, geleneksel çin tıbbında yüzyıllardır çok önemli bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi, asırlar öncesinden Çinliler tarafından kasların zarar gördüğü durumlarda ve ağrıların dindirilmesinde kullanılmaktır. Bu geleneksel tedavi yöntemini uygulaması kolay ve kişinin kendi kendine yapabilmesine olanak sağlamak amacıyla Akupunktur ve Meridyen Sistemlerinde uzmanlaşmış bir bilim adamı grubu XFT-320 cihazını geliştirmiştir.Düşük elektromanyetik dalga fizyoterapisi teknolojisini kullanan XFT-320 cihazı, insan vücudunun kolaylıkla fark edemeyeceği çok zayıf bir elektrik akımı üretir.Kullanım sırasında tercih edilebilecek 7 farklı mod ve hız tipi mevcuttur. Ayrıca cihazın 4 farklı otomatik programı bulunmaktadır. Tüm bu programlar şık ve kullanışlı LCD ekrandan takip edilebilir. Cihazın diğer özellikleri şunlardır; Ø Hızlı ve yavaş vurmalı moduyla kan dolaşımını stimüle ederek aşırı yorgunluğun ve kas sertliğinin azalmasına yardımcı olur. Ø Yumuşak ve derinden ovalama modu sayesinde spazm ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. Ø Akupunktur kalemi sayesinde akupunktur tedavi yöntemi kişisel olarak kullanılabilmektedir. Ø Ritimli vurma modu sayesinde vücuttaki kasların uyarılarak yenilenmesine yardımcı olur. Ø Cihaz kullanılmadığında otomatik olarak kapanır.


Ürün Açıklaması
  • T.E.N.S nedir?
  • T.E.N.S. “Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation” cümlesinin kısaltılmış halidir. Bu yöntemle çalışan cihazlar sinir merkezlerinin üzerine yerleştirilen elektrodlar yoluyla elektriksel sinyaller oluşturur. T.E.N.S. tarafından uygulanan çeşitli titreşimler normal olarak sinir sistemi tarafından beyne gönderilen acı sinyallerini bloke ederek, beynin acıyı algılamasına engel olur. T.E.N.S. endorfinlerin salgılanmasını uyarabilir. Bunlar kontrol sisteminde bulunan kimyasallar olup acıyı doğal yollardan bastırmak için vücut tarafından kullanılırlar. Artık pek çok insanın kronik veya sürekli ağrıya dayanmasına gerek kalmamıştır. T.E.N.S’in kullanımı genellikle ağrı yönetimini önemli ölçüde iyileştirmektedir. T.E.N.S., emniyetli, non-invasif, ilaçsız, alışkanlık yapmayan ve yan etkisi olmayan bir yöntemdir. T.E.N.S. tekniği ağrı için uyuşturucuya ve ilaçlara duyulan ihtiyacı azaltabilmektedir.
  • T.E.N.S. nasıl çalışır?
  • T.E.N.S. iki farklı şekilde çalışır. Birincisi, yüksek frekans T.E.N.S., sürekli hafif şiddette uygulanan elektriksel aktivitenin beyne giden ağrı sinyallerini bloke ettiği teorisine dayanmaktadır. Ağrı sinyali beyne ulaşmadığı takdirde ağrı “hissedilmemektedir”. İkinci yol ise, vücudun kendi doğal ağrı-kontrol mekanizmasını uyararak, düşük frekans veya kısa elektriksel aktivite patlamaları, vücudun, endorfin olarak adlandırılan kendi ağrı kesici maddelerini salgılamasına neden olur.
  • T.E.N.S hangi bakımlardan Kas Uyarıcısından farklıdır?
  • T.E.N.S belirli türdeki kronik ve akut ağrıyı gidermeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Kas Uyarıcısı kas gerginlikleri, eklemlerdeki veya sırt bölgesindeki sertlikler, kullanılmamaktan veya atrofiden kaynaklanan hareket kısıtlamaları için ve bölgesel kan dolaşımını arttırmak için kullanılır.